Барселона постигна важен успех в борбата за титлата, надделявайки с 5:2 срещу Хетафе в пореден мач от 32-рия кръг на Ла Лига. Лео Меси даде бърз аванс за своя тим след само 8 минути игра. Клеман Лангле върна Хетафе в мача само 4 минути по-късно след автогол. Софиан Чакла, на свой ред, си заби автогол, за да даде отново аванс на Барса в 28-та минута. Меси удвои аванса в 34-та минута. Енес Юнал върна интригата в 69-та минута от дузпа. Роналд Араухо и Антоан Гризман оформиха крайният резултат.

Каталунците започнаха мача във вихрено темпо, след като още в 4-та минута Лионел Меси нацели горната греда на Давид Сория след удар от средна дистанция.

Четири минути по-късно вече пощада нямаше. Аржентинският гений получи пас в наказателното поле, създаде си пространство за удар и препарира Сория за 1:0.

Авансът издържа едва 4 минути обаче, след като Клеман Лангле имаше нещастието да си отбележи автогол след разбъркване в наказателното поле на Барса.

Момчетата на Роналд Куман обаче продължиха да са по-активни и предизвикаха проблеми и хаос в противниковата отбрана, а Софиан Чакла си отбеляза автогол в 28-та минута, за да даде нов аванс на Барса.

Меси продължи наказателната си акция и в 34-та минута направи резултата 3:1.

Гостите обаче показаха по-голяма увереност и усилията им доведоха до резултат в 69-та минута. Енес Юнал беше съборен в наказателното поле и самият турчин успя да реализира отсъдения 11-метров наказателен удар.

Две минути преди края на редовното време остана време за нова проява на Меси, Този път той качи топката на главата на резервата Роналд Араухо, който не сбърка, за да покачи на 4:2, а Антоан Гризман оформи крайното 5:2 от дузпа в последните секунди на двубоя.