Барселона победи Атлетико Мадрид с минималното 1:0 в мач от 27 кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение реализира Лионел Меси в 26-ата минута от пряк свободен удар. Това бе гол №600 за Меси в кариерата му - за Барселона 539 и за Аржентина (61).

След успеха каталунците са лидери в класирането с 69 точки, Атлетико Мадрид остана на второ място с 61, Реал Мадрид е трети с 54 точки. Барса допусна няколко грешки в последните мачове и разликата преди днешната среща бе 5 точки, но след двубоя стана 8 при оставащи 11 кръга до края на сезона.

В 21-ата минута Меси се измъкна от защитата на гостите и шутира, но Облак нямаше проблеми. В 26-ата минута аржентинецът откри резултата. Той прати топката над стената в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Облак. Това беше трети пореден мач, в който Лионел се разписва от пряк свободен удар. В 35-ата минута Ернесто Валверде бе принуден да извади Андрес Иниеста, който напусна с контузия на бедрото. На негово място се появи Андре Гомеш.

През второто полувреме Барселона отново имаше добри атаки, но не бяха голови. В 78-ата минута Бускетс беше оставен на втора греда и отправи силен удар от въздуха, намирайки тялото на Облак. В 86-ата минута съдията отмени гол на Атлетико Мадрид заради засада на Дългас Коста. При центрирането нападателят бе зад защитата, а след това намери Гамейро, който прати топката във вратата на Тер Стеген.