Барселона победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците излязоха с експериментална формация с трима защитници за сметка на четирима в халфовата линия.

Това обаче не попречи на Атлетико да атакува по-сериозно и само добрите изяви на вратаря на Барса Марк Андре Тер Щеген спасиха гостите.

Барса поведе в 64-ата минута с гол на Рафиня, който се възползва от грешка на отбраната на Атлетико и бутна топката в мрежата с удар от няколко метра. Минути след това обаче Годин изравни след удар с глава.

Лионел Меси реши всичко в 86-ата минута, получавайки топката на точката за изпълнение на дузпа. Стреля, ударът му бе блокиран, но при добавката резултатът стана 2:1.

Барселона поведе с две точки на Реал, но "белите" са с два мача по-малко и тази вечер гостуват на Виляреал (21:45 часа).

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!