Севиля победи у дома с 1:0 Хирона в мач от 23-и кръг на Примера и се възползва максимално от загубите на Виляреал и Валенсия. Андалусийците вече имат 36 точки и са много близо до Топ 4. "Прилепите" заемат четвъртото място с 40, докато на петото е "Жълтата подводница" с 37.

Срещата с Хирона обаче не бе никак лесна за Севиля. Гостите имаха отлична възможност да поведат в резултата в 41-ата минута. Тогава те получиха право да изпълнят дузпа, но Адай не супя да преодолее стража Серхио Рико.

Още с първата си атака през второто полувреме Севиля вкара победното попадение. Пабло Сарабия получи топката в наказателното поле и от отлична позиция успя да преодолее Боно - 1:0.

В края на мача Порту и Еспиноса пропуснаха отлични възможности да изравнят резултата, но Рико бе непреодолим.

Хирона остана на деветото място с 31 точки.