Барселона победи последния в класирането Алмерия с 2:0 в среща от 36-ия кръг на Ла Лига.

21-годишният Фермин Лопес откри резултата след удар с глава в 14-ата минута. Алмерия отвърна с опасен изстрел на Чоко Лосано, спасен от Тер Стеген.

Минути преди изтичането на половин час игра Барса можеше да води с 2:0, но удар на Ламин Ямал срещна гредата.

Алмерия можеше да изравни минути преди края на първата част, но ударът на Адриан Ембарда се отби в левия страничен стълб.

Минути след почивката Чоко Лосано пропиля още една възможност за домакините, след като шутира покрай лявата греда.

Фермин Лопес уби интригата с втори гол за Барса в 68-ата минута след пас на Сержи Роберто - 2:0.

Каталунците са на втора позиция в класирането на 4 точки пред третия Жирона и при успех срещу Райо Валекано у дома в понеделник (19 май) ще приключи сезона на тази позиция. Алмерия твърдо е на дъното с едва 17 точки от 36 срещи.