Последният в класирането Алавес шокира шампиона Атлетико (Мадрид) и след победа с 1:0 в мача им от седмия кръг на Ла Лига взе трите точки. Единственото попадение в срещата реализира Виктор Лагуардия (4) още в самото начало след центриране от корнер на Рубен Дуарте.

"Дюшекчиите" тръгнаха в атака след гола да търсят изравняване, но така и не създадоха сериозна опасност пред вратата на Пачеко. В 59-ата минута Мамаду Н'диайе излезе очи в очи с Ян Облак, но стреля слабо и не успя да удвои аванса на домакините. Осем минути преди края на редовното време Томас Пина получи пас в наказателното поле, но прати топката над вратата.

Успехът бе първи за Алавес този сезон и вече е на 19-ата позиция, докато последен остава Хетафе без спечелена точка. Атлетико е втори и изостава на две точки от градския съперник Реал, а "кралете" имат и мач по-малко.