Отборът на бразилската легенда Роналдо – Валядолид, надви у дома Леванте с 2:1 среща от междинния шести кръг и записа първа победа в Примера дивисион този сезон. Гостите от Валенсия поведоха с гол на Постиго (47), но Валядолид бързо изравни чрез Енес Юнал (50). Четири минути след това гостите останаха в намален състав, след като Вукчевич бе изгонен с втори жълт картон и Валядолид бързо стигна до пълен обрат с попадение на Начо (56), за да събере 6 точки на 14-а позиция. Леванте е 17-и с 4 точки.

В същото време Алавес завърши 1:1 с гостуваия Хетафе и пропусна шанс да се изравни по точки с лидера Барселона и втория Реал (Мадрид). Всички по-интересно се случи в заключителните минути на срещата. Диедю (80) изведе гостите напред в резултата, а Джонатан Кайери (90) изравни  в края. Така Алавес е четвърти с 11 точки, колкото има и третият Атлетико (Мадрид). Хетафе е на 11-а позиция с 8 точки.