Отборът на бразилската легенда на световния футбол Роналдо – Валядолид, записа втори пореден успех в испанската Примера дивисион, след като изненадващо спечели с 1:0 при визитата си на Виляреал в среща от седмия кръг.

През първата част нито един от съперниците не успя да реализира някое от положенията си за гол, а малко след почивката гостите поведоха с попадение на аржентинския халф Леонардо Суарес (53).

Играчите на „жълтата подводница“ наложиха натиск и получиха дузпа в 83-ата минута, но Жерард Морено пропусна от бялата точка и до края на мача резултатът остана непроменен.

След втората си победа за сезона Валядолид е осми с 9 точки, задминавайки съперника си в класирането. Виляреал отстъпи на 11-а позиция със своите 8 точки.