Райо Валекано и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в отложения мач още от третия кръг на испанската Примера дивисион. Срещата бе отменена заради лошото състояние на терена в мадридското предградие Вайекас.

Още в 12-ата минута гол на домакините бе отменен чрез системата ВАР заради игра с ръка на Раул Де Томас преди удара му за красивото му попадение. Все пак Посо (23) даде преднина на „пчеличките“ с шут от границата на наказателното поле.

Гостите натиснаха и след почивката в 66-ата минута Раул Гарсия разтресе гредата. Още в следващата атака на „лъвовете“ Икер Муниаин (66) чукна топката в мрежата почти от голлинията за 1:1. В края Ариц Адурис пропиля страхотен шанс за баските и мачът приключи без победител.

Равенството остави и двата отбора в дъното на класирането, като Райо е предпоследен с 6 точки, а баските са 17-и с 9 точки.