Райо Валекано победи гостуващия Леванте с 2:1 в мач от 17-ия кръг и записа трети успех от началото на сезона в Примера дивисион.

Тоньо си вкара автогол в 23-ата минута и даде аванса на домакините, като това бе и единственото попадение за първата част.

След час игра Рубен Рочина (60) изравни след пас на Хосе Луис Моралес. Радостта на гостите от Валенсия обаче бе кратка, тъй като Раул де Тимас (67) отново изведе „пчеличките“ напред в резултата. Този път те запазиха аванса си до последния съдийски сигнал, въпреки че Леванте имаше преведе във владеенето на топката.

Така Райо Валекано събра 13 точки и остава на предпоследната позиция, но е само на три точки от спасителното 17-о място, на което е Атлетик (Билбао). Леванте допусна седма загуба и е десети с 22 точки.