Еспаньол победи у дома Бетис с минималното 1:0 в среща от десетия кръг на Примера дивисион. Единственото и победно попадения за каталунския тим реализира Жерард Морено (55) след асистенция на Пиати. След спечелените три точки Еспаньол събра 13 и се изкачи до десетата позиция в класирането. Тимът от Севиля остава осми с 16 точки.

В същото време Депортиво (Ла Коруня) спечели с 3:1 при визитата си на Лас Палмас. Лоик Реми (7) даде преднина на домакините от Канарските острови, но още до почивката гостите от Ла Коруня изравниха с гол на костариканеца Селсо Боргес (36, 54), който се разписа и в началото на втората част за пълния обрат. Асистиралият му за втория гол Лукас Перес (69-дузпа) пък оформи крайния резултат. След победата си Депортиво е на 16-о място с 11 точки. Лас Палмас остава под чертата  на 18-а позиция с 6 точки.