Преследвачът на Барса и Реал се издъни на свой терен (ВИДЕО)

Леганес изненадващо открадна точка при визитата си в Севиля

снимка: Getty Images/Gulliver
1 от 1

Севиля изненадващо се издъни на своя „Рамон Санчес Писхуан” и завърши 1:1 с Леганес в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Бразилецът Габриел (3) се разписа технично с пета след пас на Ел Жар и изведе гостите напред в резултата, а малко преди почивката Стеван Йоветич (43) изравни след подаване на Васкес.

След почивката домакините не намериха верния път към противниковата врата, а гостите в повечето случаи бавеха времето и в крайна сметка спечелиха скъпоценна точка.

Така Севиля събра 57 точки остава на 2 зад втория Реал (Мадрид), който е с два мача по-малко. Лидерът Барселона е с 60 точки, но и с мач по-малко от андалусци. Леганес пък за първи от началото на сезона печели 4 точки в два поредни кръга и заема 16-а позиция с 25 точки, имайки аванс от 6 над зоната на изпадащите.