ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Атлетик (Билбао) победи Жирона с 3:2 у дома в среща от 25-ия кръг на испанската Ла Лига.

Алекс Беренгер откри резултата за Атлетик още във втората минута след груба грешка на отбраната на Жирона.

Каталунците отвърнаха с два удара на Циганков, който обаче не намериха целта.  Баските бяха близо до втори гол в 25-ата минута, в която Иняки Уилямс удари гредата.

Циганков върна интригата четири минути след почивката (1:1), след като засече подаване на Иван Мартин.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Атлетик обаче нанесе двоен удар в 56-ата и 60-ата минута с попадения на Алекс Беренгер, засякъл пас на Горка Гурузета за 2:1, и на Иняки Уилямс, възползвал се от грешка на съперниковата отбрана за 3:1.

Четвърт час преди края Ерик Гарсия засече с глава центриране от фаул на Алеиш Гарсия (3:2).

Минути преди края Артьом Довбик можеше да изравни, но ударът му бе отбит в корнер. Каталунците имаха още един сериозен шанс в продължението, но Мигел Ортега изби с глава от голлинията.

Жирона записа втора поредна загуба и изостана на 6 точки зад лидера Реал (Мадрид). Атлетик (Билбао) пък е на пета позиция с 49.