Валенсия и гостуващият Севиля завършиха 1:1 в мача си от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

През първата част играта бе равностойна и до голове не се стигна. Десет минути след почивката андалусци успяха да поведат с гол на Пабло Сарабия (55) след пас на Уисам Бен Йедер.

До края на мача „прилепите“ имаха преимущество във владеенето на топката и отправиха повече точни удари към противниковата врата. Усилията им дадоха резултат едва в добавеното време, когато появилият се като резерва Муктар Диакаби (90+2) изравни след пас на Дани Парехо.

След равенството Севиля събра 28 точки и се изравни по този показател с лидера Барселона, който обаче е с мач по-малко и му предстои каталунско дерби срещу Еспаньол. Валенсия записа девето реми за сезона и заема 12-а позиция с 18 точки.