Валенсия победи с 2:0 гостуващия Атлетик (Билбао) в среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Прилепите” зарадваха феновете си по трибуните на „Местая” с гол на португалеца Луиш Нани (13), който се разписа след извеждащо подаване на Фабиан Орейана.

В 22-ата минута Микел Сан Хосе реалзиира за „лъвовете” Билбао, но попадението не бе зачетено заради засада. Малко преди края на първата част Нани бе близо до отбелязване на второ попадение, но не намери целта.

В продължението на първата част домакините удвоиха аванса си чрез Симоне Дзадза (45) след асистенция на Мунир Ел Хадади.

След почивката Дзадза, Нани и Мунир Ел Хадади пропуснаха нови изгодни възможности за гол, който щеше да направи победата на домакините още по-убедителна.

В крайна сметка Валенсия прекъсна серията си от четири мача без победа в първенството и е на 15-а позиция с 23 точки. Атлетик (Билбао) е осми с 35 точки.