Реал Сосиедад елиминира Атлетико Мадрид след победа с 2:0 на осминафиналите в турнира за Купата на Краля.

Грозен инцидент беляза мача, след като преди началото фенове на домакините атакуваха автобуса на мадридчани с всевъзможни предмети и са счупили няколко стъкла.

Двубоят стартира с натиск на Реал Сосиедад, но Атлетико беше близо до гола в 13-ата минута, когато Яник Ферейра Караско удари греда.

Домакините успяха да поведат в 33-ата минута с гол на най-опасния на терена Аднан Янузай. Мадричани поискаха дузпа в 41-ата минута, но реферът подмина ситуацията. Минути след подновяването на играта Александър Сьорлот се възползва от грешка на отбраната на гостите и вкара за 2:0.

До края Атлетико не направи нищо, с което да промени резултата и дори можеше да допусне трети гол, но Робин Льо Норман пропусна.