Барселона и Валенсия завършиха при 2:2 в двубой от 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите отриха с попадение след корнер на Диакаби в 29-ата минута, а в края на полувремето Барселона изравни с историческия 643-и гол на Меси за тима. Аржентинецът пропусна да се разпише от дузпа, но последва центриране на Алба и гол с глава, с който той изравни постижението на Пеле за брой попадения с един отбор.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През втората част Барселона натисна съперника и в 52-ата минута стигна до 2:1 след красив гол със странична ножица на бранителя Роналд Араухо. Валенсия обаче отново стигна до равенство с попадение на Макси Гомес в 69-ата минута. До края Барса пропусна на няколко пъти при удари на Коутиньо и Меси, и не успя да постигне трета поредна победа в Ла Лига.

Каталунците са пети на 8 точки зад лидера Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко. Валенсия пък остава на 12-о място на 14 от върха и на 4 от изпадащите.