Райо Валекано отново успя да затрудни Барселона през този сезон, но в крайна сметка загуби с 1:3 гостуването си. "Пчеличките" взеха преднина с гол на Де Томас (24'), а за каталунците обрата направиха Пике (38'), Меси (50 - дузпа) и Суарес (82). Двубоят бе подобен на този отпреди няколко месеца, когато "блаугранас" спечелиха с 3:2 след обрат.

Двубоят започна с натиск на домакините, като с пропуск се отчете Луис Суарес в 23-ата минута. Само атака по-късно Раул де Томас направи страхотен самостоятелен пробив, който завърши с гол във вратата на Барселона.

След попадението домакините поеха всичко в свои ръце, като в 38-ата минута Меси центрира страхотно от свободен удар, а Пике не сгреши с глава, правейки 1:1.

Второто полувреме започна чудесно за каталунците, като те получиха дузпа за нарушение срещу Нелсон Семедо. Зад топката застана Лео Меси и бе безпогрешен, за да даде преднина от 2:1 за своя тим.

Всичко в двубоя бе решено в 82-ата минута. При много красиво разиграване между Меси, Дембеле и Суарес, последният отбеляза отблизо, оформяйки крайното 3:1.

С успеха Барселона остава лидер с 63 точки, като е със 7 повече от втория Атлетико (Мадрид). Райо Валекано пък е предпоследен с едва 23 пункта от 27 срещи.