Бразилският защитник Марсело носи лош късмет на Реал (Мадрид), сочи статистиката. Левият бранител се завърна в титулярния състав на тима при домакинската загуба от Жирона с 1:2 в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Според статистиката в последните девет мача, в които бразилецът е започвал титуляр, Реал е допуснал шест поражения и 20 гола във вратата си.

Марсело е играл в 12 мача за първенство този сезон и има 1043 минути игрово време. В тези срещи „белият балет“ е допуснал 24 гола – по един на всеки 49,6 минути.

Бразилецът все по-често се застоява на резервната скамейка на Реал (Мадрид) заради слабата си форма. Когато неговият заместник Серхио Регилон е предпочитан от треньора Сантиаго Солари за титуляр, „кралският“ клуб винаги печели и допуска по гол на всеки 134,4 минути.