Реал (Мадрид) победи с 3:1 Барселона при гостуването си на "Камп Ноу" и направи първата крачка към спечелването на още един трофей - Суперкупата на Испания. "Белите", които преди дни ликуваха със Суперкупата на Европа след успех над Манчестър Юнайтед в Скопие, сега стигнаха до успеха и срещу каталунците. На "Камп Ноу" присъстваха близо 90 хиляди зрители, които станаха свидетели на интригуващ сблъсък, най-вече през второто полувреме, когато се случи всичко най-интересно.

Гостите от Мадрид поведоха в 50-ата минута след автогол на Жерар Пике, а в 77-ата Лионел Меси изравни от дузпа.

Кристиано Роналдо, който влезе като резерва в 58-ата минута на мястото на Карим Бензема, даде преднина на Реал в 80-ата, когато смълча трибуните със страхотното си попадение - 1:2, но само секунди след това беше изгонен за втори жълт картон. Това обаче не прекърши "кралете", които в 90-ата минута стигнаха и до трети гол. Отбеляза го Марко Асенсио - 1:3.

Така Реал взе преднина преди реванша у дома. Битката на "Сантяго Бернабеу" предстои в четвъртък от 23:00 часа българско време.

В началото Матео Ковачич имаше възможност да прехвърли Тер Щеген, но не отправи добър удар. В 18-ата минута каталунците поискаха дузпа за игра с ръка на Карвахал след центриране от Алба отляво, но сигнал от съдията не последва. Малко след това Меси нанесе опасен изстрел от фаул, а в 33-ата минута аржентинецът не успя да преодолее Кейлор Навас след центриране на Алба.

В 37-ата Иско проби по лявото крило и пусна хубав пас към Бейл, чийто удар под гредата бе спасен от Тер Щеген.

Второто полувреме започна отлично за "белия балет", след като в 50-ата минута гостите поведоха. При остро центриране на Марсело отляво, Жерар Пике засече топката в собствената си врата - 0:1.

Последваха пропуски на Меси и Луис Суарес, които вече ще трябва да се справят без преминалия в ПСЖ Неймар.

В 74-та минута пък Серхио Бускетс бе останал непокрит пред вратата на Реал, но не успя да се възползва. Малко след това Луис Суарес успя да изработи дузпа, след като излъга Кейлор Навас и се строполи на тревата. Меси не сбърка от бялата точка - 1:1. Така аржентинецът прекъсна серията си от пет поредни мача без гол срещу Реал на "Камп Ноу".

Радостта на домакините обаче не трая дълго. В 80-ата минута Роналдо смълча каталунците, вкарвайки за 1:2. Голямата звезда на Реал изпрати топката под гредата с мощен изстрел от 20-ина метра. При радостта след гола португалецът си свали фланелката и получи жълт картон.

Малко след това Роналдо опита да си изпроси дузпа и падна в полето на Барса след контакт с Юмтити. Реферът обаче не се подлъга и му даде втори жълт картон за симулацията. Кристиано реагира гневно, като дори си позволи да избута в гърба рефера, който го изгони.

Останали с човек по-малко, "белите" дори стигнаха до трети гол. Отбеляза го Марко Асенсио в 90-ата минута, когато с неспасяем изстрел от разстояние с левия крак прониза Тер Щеген - 1:3.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (Мадрид) 1:3
0:1 Жерар Пике (50-автогол), 1:1 Лионел Меси (77-дузпа), 1:2 Кристиано Роналдо (80), 1:3 Марко Асенсио (90)

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Алеиш Видал, Самюел Юмтити, Жерар Пике, Жорди Алба, Иван Ракитич, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Жерард Деулофеу, Лионел Меси, Луис Суарес

РЕАЛ (Мадрид): Кейлор Навас, Дани Карвахал, Серхио Рамос, Даниел Варан, Марсело, Каземиро, Тони Кроос, Иско, Ковачич, Гарет Бейл, Карим Бензема