Реал (Мадрид) загуби с 1:2 гостуването си на Валенсия от междинния 30-и кръг на Примера дивисион. Това е първо поражение за "белия балет" след завръщането на Зинедин Зидан.

Валенсия поведе в срещата на "Местая" чрез Гонзало Гедеш в 35-ата минута, след което Есекиел Гарай бе точен в 83-ата. Гостите от Мадрид имаха сили само започетно попадение. Вкара го Карим Бензема в четвъртата минута от добавеното време на мача.

Реал беше без Винисиус и Дани Карвахал, но в мача участие взеха Тони Кроос, Лука Модрич и Марко Асенсио. Тибо Куртоа все още лекува контузия и изобщо не пътува до Валенсия.

Winbet - победата е емоция! (18+)

За "белия балет" това е девета загуба в Примера дивисион през сезона. Реал (Мадрид) остава трети с 57 точки, изоставайки с 5 от втория Атлетико (Мадрид). Лидерът Барселона има 80.

Валенсия продължава битката за позиция в Европа. "Прилепите" имат 46 точки и са пети, само на една зад четвъртия Хетафе.