ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Реал (Мадрид) победи Барселона с 3:1 в голямото дерби от 9-ия кръг на Ла Лига, след което "белите" поведоха еднолично в класирането.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута след пробив отляво на Винисиус, който стреля в тялото на вратаря на Барса, а Карим Бензема насочи отбитата топка в мрежата за 1:0.

Малко повече от десет минути след това Барса можеше да изравни, но Френки де Йонг се размина с остро центриране на Рафиня, а дебнещият Роберт Левандовски прати топката покрай вратата. Малко след това Усман Дембеле можеше да стреля с глава, но не уцели вратата.

Реал вкара втори гол в 35-ата минута, а негов автор стана Федерико Валверде. Уругваецът получи топката на границата на наказателното поле и с премерен удар в долния десен ъгъл матира Тер Стеген (2:0).

Минута след това Френки де Йонг стреля към Лулин, но младият страж се справи. До края на полувремето Роберт Левандовски имаше две възможности, но не стигна до точен удар.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Карим Бензема отбеляза трети гол за Реал в 52-ата минута, след като изскочи зад отбраната на Барса, но секунди след това реферът отмени попадението му заради засада.

След точно час игра Шави направи тройна смяна и пусна в игра Жорди Алба, Гави и Феран Торес на местата на Балде, Бускетс и Рафиня.

Това не помогна много на Барса и минути по-късно Реал създаде много опасна възможност, но Винисиус посегна непозволено към вратаря на Барса Тер Стеген и атаката на "белите" приключи с нарушение.

Барселона поиска дузпа в 72-ата минута за препъване на Карвахал срещу Левандовски в наказателното поле, но реферът и ВАР не видяха нищо нередно.

Резервата Ансу Фати отправи много опасен удар към вратата на Реал в 77-ата минута, но топката премина встрани.

Барселона материализира по-добрата си игра в последните минути и в 83-ата Ансу Фатои проби отляво, пусна към Левандовски, той не успя да отиграе добре, но продължи към Феран Торес и той не сбърка (2:1).

Само няколко минути по-късно удар на Сержи Роберто срещна тялото на Менди, а Ансу Фати опита акробатичен удар, но топката премина на сантиметри встрани.

В 89-ата минута Реал поиска дузпа за падане на Родриго в наказателното поле, след застъпване от Ерик Гарсия. Първоначално реферът даде знак играта да продължи, но след ВАР реши да посочи бялата точка. Родриго застана зад топката и я прати в долния ляв ъгъл за крайното 3:1.

Така Реал поведе на Барса с три точки на върха в класирането и спечели първото си Ел Класико за сезона.

РЕАЛ (М) - БАРСЕЛОНА 3:1
1:0 Карим Бензема (12'), 2:0 Федерико Валверде (35'), 2:1 Феран Торес (83'), 3:1 Родриго (90+1' дузпа)

Реал Мадрид РЕАЛ: 13. Андрий Лунин – 23. Ферлан Менди, 4. Дейвид Алаба, 3. Едер Милитао, 2. Даниел Карвахал (88  Рюдидер) – 8. Тони Кроос, 18. Орелиен Чуамени, 10. Лука Модрич (78  Едуардо Камавинга) – 20. Винисиус Жуниор  (84  Родриго ), 9. Карим Бензема  (88  Марко Асенсио), 15. Федерико Валверде

БарселонаБАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген – 28. Алехандро Балде (60  Жорди Алба), 24. Ерик Гарсия, 21. Френки де Йонг, 23. Жул Кунде – 8. Педри (83  Франк Кесие), 5. Серхио Бускетс (60  Гави), 20. С. Роберто – 22. Рафиня (60  Феран Торес ), 9. Роберт Левандовски, 7. Усман Дембеле (73  Ансу Фати)

Съдия: Хосе Мария Санчес Мартинес
Стадион: "Сантиаго Бернабеу"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия