Реал Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Еспаньол в мач от четвъртия кръг на Ла Лига. Хамес Родригес (45) и Карим Бензема (71) реализираха попаденията. Кралският клуб записа рекордна 16-а поредна победа в испанския шампионат, като 12 от успехите са от миналия сезон. Реал води еднолично в Примера с пълен актив от 12 точки след четири победи от четири мача.

Без отсъстващите Кристиано Роналдо и Гарет Бейл Зинедин Зидан даде шанс на Лукас Васкес и Марко Асенсио. Хамес Родригес влезе в стартовите 11 за първи път през сезона, измествайки Тони Кроос.

Във втората минута от добавеното време на първата част Хамес Родригес реализира страхотен гол. Колумбиецът измъкна топката между двама футболисти и стреля ниско по диагонала от 20 метра, поразявайки мрежата точно до гредата - 0:1. В 71-ата минута Васкес отново беше основната заплаха за вратата на Лопес, като този път достави брилянтна топка за Бензема, който отблизо я заби в мрежата - 0:2.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!