Реал (Мадрид) спечели с 2:1 гостуването си на Селта във Виго от 30-ия кръг на испанската Ла Лига и направи нова крачка към шампионската титла.

И двата гола за „кралете“ дойдоха след точно изпълнени дузпи на Карим Бензема (19-дузпа, 69-дузпа). Французинът стреля още веднъж от бялата точка, но вратарят Матиас Дитуро спаси в 64-ата минута. За домакините точен беше Нолито (52), а в края на първата част попадение на Тиаго Галярдо не беше зачетено.

След успеха си Реал остава на първото място с актив от 69 точки. Галисийците са 11-и с 36 точки в актива си.

В ранния мач от испанския елит Леванте постигна изненадваща победа с 2:0 над четвъртфиналиста в Шампионската лига Виляреал. 34-годишният халф Хосе Луис Моралес (69, 90) вкара и двата гола. Успехът изкачи "жабоците" от последното 20-о на предпоследното 19-о място с 22 точки, колкото има и другият отбор в дъното - Алавес. Виляреал пък остава на седмо място в подреждането с 45 точки.