Реал (Мадрид) победи Осасуна с 4:0 в двубой от 9-ия кръг на Примера дивисион.

"Белите" започнаха да вкарват от 9-ата минута, в която звездата на тима през този сезон Джуд Белингам се разписа след пас на Карвахал.

По-малко от десет минути след това Реал поиска дузпа за падане на Винисиус в наказателното поле, но реферът замълча.

Реал удвои аванса си в 54-ата минута с втори гол на Белингам и асистенция на Федерико Валверде.

Резултатът стана класически в 65-ата минута с попадение на Винисиус Жуниор, а в 78-ата минута Карвахал можеше да вкара четвърти гол.

Мадридчани все пак отбелязаха за 4:0 с попадение на Хоселу в 70-ата минута. Нападателят можеше да отбележи още веднъж, но пропусна дузпа в 84-ата минута.

Реал отново поведе в класирането с две точки аванс пред Жирона и четири пред Барселона, който е с мач по-малко.