Реал (Мадрид) стартира 2019 година с равенство 2:2 като гост на Виляреал, който се намира в зоната на изпадащите в Примера дивисион. Двубоят беше отложен от 17-ия кръг поради ангажиментите на "белия балет" на световното клубно първенство.

Домакините откриха чрез Сантяго Касорла още в 4-ата минута. Само три по-късно Карим Бензема изравни. В 20-ата Рафаел Варан направи обрата пълен - 1:2.

В 82-ата минута Касорла изравни с второто си попадение в мача, а до края "белите" така и не съумяха да стигнат до победата.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

След равенството Реал остава на четвъртото място във временното класиране на шампионата на Испания с 30 точки, две по-малко от третия Севиля. Лидер с 37 е Барселона, а втори с 34 е Атлетико (Мадрид).