Реал (Мадрид) спечели трудно при визитата си на Алавес с 2:1 този следобед в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион и се изкачи на върха.

Серхио Рамос (52) изведе гостите напред в резултата след пас на Тони Кроос, а Лукас Перес (65-дузпа) изравни за домакините. Даниел Карвахал (69) донесе трите точки за „кралете“, които вече са лидери преди мача на Барселона срещу Атлетико в Мадрид. Алавес е 13-и с 18 точки.

Реал Сосиедад срази у дома Ейбар с 4:1 в мач от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион и се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране преди домакинството на Атлетико (Мадрид) срещу Барселона.

Головете за победата на баските от Сан Себастиан отбелязаха Робин Льо Норман (25), Микел Оярсабал (47), Вилиан Жозе (57) и Мартин Йодегаард (85). За гостите се разписа Папе Диоп (35).

След успеха си Сосиедад се изкачи до четвъртата позиция с актив от 26 точки. Ейбар е 16-ти с 15 точки преди останалите срещи от кръга.