Шампионът Реал (Мадрид) спечели с 3:1 при визитата си на Селта в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига и задмина Барселона на второто място във временното класиране, доближавайки се на три точки от върха и градския съперник Атлетико (Мадрид). Каталунците и „дюшекчиите“ обаче са с мач по-малко.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Карим Бензема (20, 30) се разписа на два пъти в рамките на десет минути след асистенции на Тони Кроос и се превърна в герой за спечелване на трите точки от „кралете“. Домакините от Виго намалиха изоставането си чрез Санти Мина (40), който вкара след пас на Денис Суарес, но след почивката не успяха да стигнат до изравнителен гол, а в последните секунди Марко Асенсио (90+4) оформи крайния резултат след подаване на Бензема.

След успеха си Реал излезе втори с 60 точки и една повече от Барселона, а лидерът Атлетико има 63. Селта заема 11-а позиция с 34 точки.

В други срещи от кръга вчера Бетис срази гостуващия Леванте с 2:0, а по-рано днес Атлетик (Билбао) и Ейбар завършиха 1:1, поделяйки по точка.