Реал (Мадрид) продължава със силните си изяви напоследък и регистрира поредна убедителна победи, след като спечели с 4:0 при визитата си на Ейбар в мач от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. През седмицата „кралете“ отвяха Галатасарай с 6:0 в Шампионската лига.

Този път Карим Бензема (17) откри резултата на стадион „Мунисипал де Ипуруа“, а малко след това „белият балет“ получи 11-метров наказателен удар и Серхио Рамос (20-удвои).

Футболистите на Зинедин Зидан си решиха нещата бързо още преди почивката след нов гол на Карим Бензема (29-дузпа).

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Домакините нямаха сили да отвърнат на удара, а след почивката инкасираха още едно попадение, дело на резервата Федерико Валверде (61), възползвал се от подаване на Лука Модрич.

Така Реал излезе първи във временното класиране с 25 точки преди мача на Барселона срещу Селта. Каталунците може да оглавят класирането при убедителен успех.