Реал Сосиедад победи у дома Валенсия с 3:2 в мач от 15-ия кръгна испанската Примера дивисион и излезе на четвърта позиция във временното класиране преди останалите срещи.

Уилиан Жозе (2, 24) след асистенции на Чаби Прието и Карлос Вела даде сериозна преднина на домакините от Сан Себастиан. Дани Парехо (36-дузпа) пък намали за „прилепите” още преди почивката.

В 82-ата минута Жоао Кансело от гостите бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон. Други два гола в мача паднаха в добавеното време, като първо Хуанми (90+1) вкара за 3:1 след втора асистенция на Карлос Вела, а Закария Бакали (90+3) оформи крайното 3:2.

Така Реал Сосиедад зарадва малко феновете си след унизителната загуба с 1:5 от Депортиво в Ла Коруня в миналия кръг и с 26 точки се изкачи временно на четвърта позиция преди останалите срещи от кръга. Валенсия остава без успех 6 поредни кръга (3 равенства и 3 загуби) и заема 17-а позиция с 12 точки.