Реал Сосиедад спечели с 4:3 при визитата си на Осасуна в страхотно зрелище от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион и излезе на четвърто място преди мача на Атлетико (Мадрид) с Бетис в Севиля.

Гостите от Сан Себастиан поведоха с три гола за по-малко от половин час, дело на Микел Оярсабал (15), Порту (18) и Мартин Йодегаард (28), но домакините върнаха едно попдение до почивката чрез Аридане (45+1).

Малко след началото на втората част Луис Езекиел Авила (48) намали на 2:3. В 70-ата минута Факундо Ронкалия получи директен червен картон за удар с без топка в лицето на Робин Льо Норман и домакините завършиха мача в намален състав. След това Александър Исак (79). Авила (84) пък се разписа още веднъж и оформи крайния резултат.

След успеха си Реал Сосиедад се изкачи на четвъртата позиция с актив от 31 точки преди мача на Атлетико (Мадрид) с Бетис в Севиля. Осасуна е 12-и с 23 точки.