Реал Сосиедад разгроми с 4:1 у дома Лас Палмас в мач от петия кръг на Примера дивисион. Домакините забиха три гола още през първата част, а бяха допълнително улеснени, след като Кевин-Принс Боатенг остави противниците им с човек малко близо 70 минути, след като получи директен червен картон.

Головото шоу откри Вилиан Хосе още в първата минута. В 21-ата минута Кевин-Принс Боатенг извърши фаул в наказателното поле на Лас Палмас, заради което бе санкциониран с директен червен картон. Карлос Вела реализира отсъдената дузпа и увеличи преднината на Реал. Зурутуза в 35-ата минута направи резултата класически.

След почивката Вилиан Хосе реализира втория си гол в срещата, след като бе точен от нова дузпа в 53-ата минута. Лас Палмас съумяха единствено да върнат едно попадение, чрез Танаусу в 56-ата минута.

------------------------------------------

В друг мач от кръга Атлетик (Билбао) спечели гостуването си на Гранада с 2:1. Раул Гарсия откри за Атлетик в 15-ата минута, а Мехди Карсела - Гонзалес изравни в 44-ата. Аймерик Лапорте донесе победата за баските с гол в 77-ата минута.

Лас Палмас е пети в класирането със 9 точки, Атлетик - 7-и със същия актив, Реал е осми със 8, а Гранада - 19-и с 2.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!