Реал Сосиедад победи у дома Севиля с 3:1 в среща от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на "Аноета" ще се запомни не с резултата, а с това, че един от любимците на феновете на домакините Карлос Вела изигра последния си мач със синьо-белия екип. Мексиканецът ще продължи кариерата си в САЩ, но си взе сбогом с феновете, вкарвайки последния гол в последната минута на мача.

Иниго Мартинес (17) изведе домакините напред в резултата след пас на Ияраменди, но малко преди почивката Уисам Бен Йедер (44) изравни, възползвайки се от подаване на Крон-Дели.

През втората част Угор Зубелдиа (76) и Карлос Вела (90) след асистенции съответно на Микел Оярсабал и Иниго Мартинес донесоха трите точки за баските.

След успеха си Реал Сосиедад е осми с 23 точки. Севиля заема пета позиция с 29 точки.