Реал (Мадрид) излъга у дома Атлетик (Билбао) с 1:0 в отложен мач от деветия кръг на испанската Ла Лига и записа седма поредна победа във всички турнири.

В герой за „кралете“ се превърна голмайсторът им Карим Бензема (40), който направи два сериозни пропуска в началото и все пак реализира 12-ото си попадение от началото на сезона след асистенция на Лука Модрич. Раул Гарсия от гостите и Тони Кроос от домакините не намериха целта през първата част.

След почивката "белият балет" намали оборотите и позволи на Атлетик да създаде няколко положения. Първо Оян Сънсет излезе на добра позиция, но ударът му бе спасен от Тибо Куртоа. В 85-ата минута удар с глава на Микел Весга пък бе блокиран от Едер Милитао на метър пред голлинията.

След успеха си Реал събра 36 точки на върха и дръпна със 7 пред шампиона и градски съперник Атлетико, който обаче е с мач по-малко. Баските от Билбао са осми с 20 точки.