Реал (Мадрид) спечели с 1:0 при визитата си на Уеска от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион и записа четвърта поредна победа във всички турнири.

Гарет Бейл (8) в самото начало след пас на Алваро Одриосола вкара единствения и победен гол за „кралете“, които продължиха да доминират, но не успяха да запишат по-убедителен успех. Уелската звезда прекъсна най-дългата си голова суша в шампионата, откакто е играч на Реал. Той нямаше гол от 1 септември или от 800 минути футбол в испанския елит.

Минута след почивката резервата Оскар Мелеро пропусна от пет метра да изравни. Уеска играеше агресивно и атакуваше, но нямаше късмет в завършващата фаза. В 88-ата минута Кучо Ернандес направи голям пропуск пред вратата на европейския клубен шампион, след като от седем метра шутира над гредата.

След успеха си Реал се изкачи на четвърта позиция с 26 точки, измествайки от нея приятната изненада на сезона Алавес. Уеска допусна десета загуба и е на дъното със само 7 точки.