Барселона победи с класическия резултат 3:0 при визитата си на третодивизионния Мурсия и е на крачка от класиране за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля.

Треньорът на гостите Ернесто Валверде даде шанс за изява на голяма част от резервите, които оправдаха доверието му. Пако Алкасер (44) вкара единственото попадение през първата част, а след почивката асистиралият му Жерард Деулофеу (52) и Хосе Арнаис (56) след пас на Денис Суарес направиха успеха на гостите още по-категоричен. Реваншът на „Камп Ноу“ е на 29 ноември.

В друга среща от този етап Бетис победи с 2:1 при гостуването си на втородивизионния Кадис. Серхио Леон (6, 54) вкара и двата гола за гостите от Севиля след подавания на Нарваес и Матиас Нахуел. Алекс (21) бе точен за домакините. Реваншът и на тази среща е насрочен за 29 ноември.