ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Барселона победи Атлетик (Билбао) с 1:0 у дома в оспорван мач от 10-ия кръг на испанската Ла Лига.

В герой за каталунците се превърна 17-годишният нападател Марк Гую, който вкара победния гол секунди след появата си в игра в дебютния си мач за тима.

Първата част на мача на стадион "Луис Компанис" предложи много опасности, но в нея гол не падна.

Жоао Феликс пропиля първата по-добра възможност в мача, след като удари напречната греда в 10-ата минута.

Последваха пропуски на Фермин Лопес и Иняки Уилямс, като при двете положения вратарите на Атлетик и Барса направиха страхотни спасявания.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

В продължението на първата част стражът на Барса Марк Андре Тер Стеген се превърна в герой след спасявания на удари на братята Иняки и Нико Уилямс.

След около час игра Жоао Феликс и Фермин Лопес на два пъти тестваха реакциите на Унай Симон, а минути след това Ламин Ямал също пропусна.

Четвърт час преди края и Жоао Кансело пропусна да изведе Барса напред.

В 80-ата минута наставникът на Барселона Шави Ернанддес направи двойна смяна, а на терена се появиха Маркос Алонсо и юношата Марк Гую.

17-годишният младок бе изведен отляво 33 секунди след това и се разписа за 1:0. До края Барса можеше да удвои аванса си, но удар на Жоао Феликс бе спасен.

Барселона зае третото място в класирането само на точка зад лидера Реал Мадрид преди Ел Класико идната събота.