ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НА БУКМЕЙКЪР ТУК!

Голямата изненада този сезон в Испания Жирона победи Селта (Виго) с 1:0 като гост в среща от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунският тим вдигна глава след отпадането за Купата на Краля (2:3 от Майорка) преди дни и вече е лидер в първенството на точка пред Реал (Мадрид), но и с мач повече.

Селта затъна до 16-ото място и е само на две точки с мач повече от първия изпадащ.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Домакините от Виго пропиляха страхотна възможност за гол в 19-ата минута, в която Оскар Мингеса стреля опасно в долния десен ъгъл, но вратарят на Жирона спаси.

Само минута по-късно гостите поведоха. Порту получи пас в наказателното поле и отправи топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

През втората част опасности пред двете врати липсваха и резултатът се запази. В 56-ата минута Мигел Гутиерес стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. От сходна позиция Ян Коуто путира в 81-вата минута, но бе блокиран.