Кристиано Роналдо за пореден път се превърна в герой за Реал (Мадрид). Португалецът се разписа на два пъти при успеха на "кралете" с 2:1 като гост на Ейбар от 25-ия кръг.

Домакините бяха по-дейни в началните минути, но така и не материализираха превъзходството си. Вместо това в 33-ата минута "белите" стигнаха до гол при една от първите си добри възможности. Модрич пусна прекрасен пас към Роналдо, който не сбърка и даде преднина на тима си.

Малко след почивката по-добрата игра на Ейбар даде резултат. В 50-ата минута Рамис засече с глава центриране от корнер и изравни.

В следващите минути домакините продължиха да са по-опасният отбор на терена, но така и не стигаха до гол.

Така се стигна до 84-ата минута, когато на сцената отново излезе звездата на Реал - Кристиано Роналдо. Карвахал сложи топката на главата на португалеца, който записа името си сред голмайсторите за втори път в мача.

До края Ейбар натисна Реал, но така и не съумя да стигне поне до изравнителен гол.

След този успех Реал събра актив от 57 точки на 3-ото място във временното класиране. Ейбар е 8-и с 39.