Селта изтърва домакинска победа над Валядолид, чийто главен акционер е бразилската легенда Роналдо. Двата тима сътвориха истински голов спектакъл и завършиха 3:3 в мача си от петия кръг на испанската Примера дивисион.

Яго Аспас (5) и асистиралият му Макси Гомес (9) дадоха сериозен аванса за домакините от Виго, но Оскар Плано (39) намали след подаване на Начо Мартинес. След почивката Яго Аспас (54) вкара нов гол и възстанови преднината от два гола за Селта. Турчинът Енес Юнал (65) вкара за 3:2 след нова асистенция на Начо Мартинес, а в добавеното време арженинецът Леонардо Суаерес (90+4) донесе точката за новака в елита този сезон, възползвайки се пас на Плано.

След второто си реми за сезона Селта е на четвърта позиция с 8 точки. Валядолид все още няма победа и е точно под чертата, заемайки 18-о място с 3 точки преди останалите срещи от кръга.

В друга среща от кръга Ейбар излъга Леганес с 1:0 на свой терен след гол на Кике (52). Така Ейбар събра 7 точки на деветата позиция. Леганес е последен с 1 точка.