Селта победи Виляреал с 3:2 у дома под дъжда на "Балаидос" в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Гостите играха почти през цялото време с десет души.

Алберто Морено даде аванс за "жълтите" след 12 минути игра, а само пет по-късно Санти Комесаня получи червен картон и остави гостите в намален състав.

Яго Аспас изравни в 22-ата минута от дузпа, а Йорген Странд Ларсен направи пълен обрат с попадението си шест минути преди почивката.

В 65-ата минута Гонсало Гедеш възстанови равенството, но осем минути преди края на редовното време Аспас асистира за Анастасиос Довикас, който реализира победния гол в полза на "небесносините".

С успеха галисийци събраха 34 точки на 15-ото място, на 8 точки над зоната на изпадащите. „Жълтата подводница“ заема деветата позиция с 45.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!