Селта победи с 2:1 при гостуването си на Леванте в среща от втория кръг на испанската Примера дивисион, записвайки първи успех за сезона.

Пионе Систор (10) даде преднина на гостите с гол от малък ъгъл, а след това подаде на асистиралия му Макси Гомес (35), които удвои аванса им. След почивката Селта можеше да реши всичко в 69-та минута. Тогава Систо нацели гредата от пряк свободен удар, а при добавката Нестор Араухо от близо не можа да вкара и пак щеше да строши гредата. Домакините успяха да върнат само едно попадение, след като Хосе Луис Моралес (78-дузпа) бе точен от бялата точка.

Така Селта си тръгна с трите точки от Валенсия и има вече 4 в актива си след равенството с Еспаньол (2:2) у дома на старта. Леванте остава с 3 след успеха в първия кръг над Бетис (3:0) в Севиля.