Сензацията в испанския футбол този сезон Жирона продължава отличното си представяне и дори вече е временен лидер в Ла Лига. Каталунците сразиха с 5:3 Майорка в среща от шестия кръг и събраха 16 точки - с една повече от втория Реал (Мадрид), който в неделя гостува на Атлетико (Мадрид) в столичното дерби. Третият Барселона е с 13 точки, а днес от 19:30 часа приема Селта. Майорка остава на 15-ото място с 5 точки.

Жирона днес постигна петата си поредна победа в Ла Лига, което е клубен рекорд за тима в испанския елит.

Ведат Марики даде аванс за гостите в четвъртата минута след точно изпълнение на дузпа, но след това голове на Давид Лопес, Артьом Дувбик (от дузпа) и Иван Мартин направиха пълен обрат за Жирона до 37-ата минута.

„Червено-белите“ реализираха още две попадения, които бяха дело на Янгел Ерера в 45-ата минута и на Савио 12 минути след началото на второто полувреме.

Абдон Пратс и Матия Настасич върнаха два гола в полза на отбора от Балеарските острови в последните секунди на мача - 5:3.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!