Сензацията в испанския футбол през този сезон Жирона победи Гранада с 4:2 като гост в двубой от петия кръг на Ла Лига.

Гостите започнаха ударно през първата част и поведоха с 3:0. Виктор Циганков бе точен за 1:0 в 22-ата минута, десет след това Савио направи 2:0 с изстрел от границата на наказателното поле.

Само няколко след това Артьом Довбик подаде на Давид Лопес, който се разписа за 3:0 в опразнената врата.

Жирома можеше да вкара и четвърти гол в 41-ата минута, но Циганков уцели и греда.

През втората част Гранада също успя да се разпише. В 63-ата минута Мюрто Узуни се разписа с удар в левия ъгъл, а пет минути преди края Лукас Бойе намали изоставането на домакините до 2:3.

Минута преди края на двубоя Ян Коуто се впусна в индивидуален ред и с прецизен изстрел оформи крайното 4:2 за Жирона.

Жирона е на трето място в Ла Лига с равен брой точки с Барселона и на две зад лидера Реал (Мадрид).