ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Барселона загуби категорично от сензацията този сезон Жирона с 2:4 в каталунски сблъсък от 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите започнаха доста активно и поведоха в 12-ата минута, когато Виктор Циганков получи страхотен извеждащ пас зад гърба на Кристенсен. Украинецът напредна с топката и подаде към своя сънародник - Артьом Довбик, който с едно докосване прати топката в гредата, след което тя влетя в мрежата за 0:1. Само седем минути по-късно Рафиня центрира от корнер, а Роберт Левандовски направи страхотно движение и отскок, за да изравни - 1:1.

Последваха пропуски на Мигел Гутиерес за гостите и Жоао Кансело от домакините, за да се стигне до 40-ата минута, в която гостите взеха нов аванс. След многоходова атака Мигел Гутиерес се озова на стрелкова позиция и с мощен удар преодоля Иняки Пеня за 1:2.

Барселона опита да пренесе играта в половината на Жирона след почивката, но футболистите на Мичел не се притесниха и постепенно успяха да потушат ранния натиск.

Френки Де Йонг опита удар от дистанция, но Пауло Газанига много майсторски спаси. В 68-та минута Феран Торес намери Илкай Гюндоган в наказателното поле. Халфът опита фалцов шут, но топката премина встрани от целта.

Десет минути преди края Газанига изрита топката към половината на Барселона, а Стуани я свали с глава. Последва включване от Валери Фернандес, който изпревари Кунде и завърши с перфектен удар за 1:3.

Във втората минута на добавеното време Илкай Гюндоган върна един гол след пас от Феран Торес и върна интригата за заключителните минути. В 95-та минута вместо нов гол за Барса, се стигна до такъв за Жирона. Кристиан Стуани реализира шестото си попадение за сезона и сложи точка на спора.

БАРСЕЛОНА - ЖИРОНА 2:4
0:1 Артьом Довбик (12), 1:1 Роберт Левандовски (19), 1:2 Мигел Гутиерес (40), 1:3 Валери Фернандес (80), 2:3 Илкай Гюндоган (90+2), 2:4 Кристиан Стуани (90+5)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!