Севиля и Хетафе завършиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Андалусци бяха по-активни през първата част и непрекъснато атакуваха противниковата врата. В 15-ата минута Франко Васкес падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Хуан Кала, но съдията не посочи бялата точка. След половин час игра Бруно Гонсалес блокира удар на Пабло Сарабия.

През второто полувреме домакините материализираха превъзходството си с гол на Луис Муриел (72) след центриране на Сарабия. В 85-ата Банега направи добър пробив в наказателното поле и нацели близката греда. В добавеното време вратарят Серхио Рико скочи за висока топка и се сблъска с Кала, топката попадна в Анхел Родригес (90+2), който изравни и оформи крайния резултат.

След третото си реми за сезона Севиля остава на шесто място с 33 точки и на 4 зад петия Виляреал. Хетафе записа седмо равенство и заема девета позиция с 28 точки.