Севиля прегази домакина Леванте с 6:2 в среща от 5-ия кръг на Примера. С хеттрик за успеха на "червено-белите" се отчете Бен Йедер (11,35,45), а по 1 попадение добавиха Карисо (21), Андре Силва (49) и Сарабия (59).

Срещата започна чудно и в рамките на първите 12 минути паднаха цели 2 гола. Първо Бен Йедер откри за севилци, а още в следващата минута Рохер изравни.

Карисо отново изведе Севиля напред след асистенция от Сарабия в 21-ата минута.

В 26-ата минута може би бе моментът, който пречупи "прилепите", които пропуснаха да изравнят резултата за втори път от дузпа, изпълнена зле от Моралес.

Последваха нови силни минути за гостите, които вкараха нови два гола чрез Бен Йедер до края на полувремето - 4:1.

Втората част не бе кой знае колко по-различна, като в рамките на първите 10 минути "андалусийците" поведоха с 6:1 с голове на Андре Силва и Сарабия.

В последната минута на срещата Симон Кяер си заби автогол, оформяйки крайното 6:2.

След този успех Севиля се изкачва на шестата позиция, като е с актив от 7 пункта. Леванте пък е петнадесети с едва 4 точки.