Севиля разби Малага с 4:1 на своя „Рамон Санчес Писхуан” в регионален сблъсък на областта Андалусия от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион и изпревари поне за 24 часа Барселона на второто място във временното класиране.

Аржентинският нападател Лусиано Вието (25, 28) с два бързи гола даде сериозен аванс на домакините, а Уисам Бен Йедер (34) и Витоло (35) убиха интригата още до края на първата част.

След почивката в 61-ата минута защитникът Адил Рами си изкара втори жълт и съответно червен картон. Така домакините доиграха мача в намален състав, а гостите успяха да вкарат почетно попадение чрез Сандро Рамирес (64) за крайното 4:1.

С успеха си Севиля събра 33 точки и излезе на втора позиция с 2 точки пред Барселона, чийто тим е с мач по-малко и утре му предстои каталунско дерби срещу Еспаньол. Малага е  на 11-а позиция с 21 точки преди останалите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!