Севиля записа домакински успех с 1:0 над Бетис в мач от 5 кръг на Примера дивисион. Така „червените“ постигнаха четвърти пореден успех в градското дерби във всички турнири и нямат поражение от „зелено-белите“ вече седем мача.

Последният успех на Бетис беше в мач за Лига Европа през 2014 година, след това обаче Севиля спечели реванша и продължи напред в турнира. „Зелено-белите“ нямат победа в градското дерби за първенство от 2 май 2012 година, когато се наложиха с 2:1.

Единственото попадение в днешната среща беше дело на Габриел Меркадо в 51-ата минута. Аржентинецът беше точен с глава, след като плонжира при центриране на Самир Насри от фаул. След попадението си Меркадо поздрави бременната си приятелка.

С този успех тимът на Хорхе Сампаоли събра актив от 11 точки и излезе на второ място в класирането. Лидер е Реал (Мадрид) с 12 точки, а Барселона и Лас Палмас имат по 9. Тези три отбора имат мач по-малко. Бетис е временно на 13-а позиция с пет точки.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!