Севиля победи Еспаньол с 3:2 като гост за първа победа в Ла лига този сезон в среща от шестия кръг на първенството.

Въпреки че нямаха победа в последните си пет мача гостите от Севиля изиграха вихрено първо полувреме и поведоха с 3:0 за 45 минути. Ерик Ламела изведе Севиля още в първата минута, а защитникът Хосе Анхел Кармона се разписа на два пъти в 26-атъа и 45-ата минута за 3:0.

Еспаньол успя да отбележи за 3:1 в продължението на първата част с гол от дузпа на Хоселу. Четвърт час след почивката изгоненият от Барселона Мартин Брейтуейт отбеляза поредния си гол за Еспаньол, намалявайки пасива до 2:3.

Минути преди края страстите се разгорещиха, след като Ерик Ламела от Севиля получи втори жълт картон. Това ядоса треньора на гостите Юлен Лопетеги, който тръгна да спори с рефера и получи червен картон.

До края на срещата и последвалото повече от 10-минутно продължение нов гол не падна и Севиля взе трите точки, които изкачиха тима на 15-о място. Еспаньол е 16-и със същите показатели.